Kamuoyu Duyurusu Ürün Toplatma


Kamuoyu Duyurusu Ürün Toplatma

KAMUOYUNA DUYURU
İlgili yasal mevzuat uyarınca yapılan denetimler sonucunda imal edilip piyasaya sürülen daldırma tip sıvı ısıtıcısı cinsi ürün, ilgili yönetmelikler kapsamında teste tabi tutulmuş olup, bu yönetmeliklerde yer alan TS 374 EN 60335-2-73 standardına göre yapılan testlerden olumsuz sonuç alındığı tespit edilmiştir. Bu ürünlerin kullanımında güvenlik sorunu oluşacağı kanaatine varılmıştır.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 15.08.2017 tarih ve E.278 sayılı yaptırım kararı gereğince, söz konusu ürünlerin piyasaya arzı durdurulmuş olup, daha önce bu üründen satın almış olan kullanıcıların ilgili ürünü kullanmamaları ve satın aldığı yetkili bayilere bedeli karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir.


DUYURU
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun 29/05/2018 tarih ve e 1796 sayılı yazısına istinaden, firmamıza ait adlı ürünün nolu serisindeki ürün formülasyonunda adlı bileşenlerin yer aldığı tespit edilmiştir. Söz konusu bileşenin Kozmetik Ürünlerin İçermemesi Gereken Maddeleri,n Listesinin Ek ll/416. Sırasında ‘İnsan Kaynaklı hücre, doku ve ürünler’ olarak ter alan adlı bileşen olduğu tespit edilmiştir. Bahsi geçen seri nolu ürünün piyasaya arzı durdurulmuş olup satın alan müşterilerimizin bu ürünün kullanımına son vermesi ve aşağıda geçen iletişim bilgileri vasıtası ile fırmamıza bedeli karşılığında iade etmeleri saygıyla duyurulur.
   KAMUOYU DUYURUSU
 İlgili yasal mevzuat uyarınca yapılan denetimler sonucunda imal edilip piyasaya sürülen ürünü, ilgili yönetmelikler kapsamında teste tabi tutulmuş olup, bu yönetmeliklerde yer alan TS 374 EN 60335-2-15 standardına göre yapılan testlerden olumsuz sonuç alındığı  tespit edilmiştir. Bu ürünlerin kullanımında güvenlik sorunu oluşacağı kanaatine varılmıştır.
         Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 14.06.2016tarih ve E.426 sayılı yaptırım kararı gereğince, söz konusu ürünlerin piyasaya arzı durdurulmuş olup, daha önce bu üründen satın almış olan kullanıcıların ilgili ürünü kullanmamaları ve satın aldığı yetkili bayilere bedeli karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir.
KAMUOYUNA DUYURU
Marka yedi fonksiyonlu kablolu arka stop lambası 4703 SAYILI ÜRÜNLERE İLİŞKİN teknik mevzuatın hazırlanması ve uygulamasına dair kanun kapsamında gerçekleştirilen piyasa gözetimi ve denetiminde piyasaya arz edilen marka kapsamında yapılan test ve muayene sonucunda güvensiz olduğu tespit edilmiştir.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 04/10/2018 tarih ve E.325 sayılı karar ile ürünün toplanmasına karar verilmiştir.
Bu ürünün ellerinde bulunduran kullanıcıların söz konusu ürünleri kullanmamaları ve aşağıda iletişim bilgileri bulunan firma ile iletişime geçerek firmaya göndermeleri gerekmektedir.
 
KAMUOYUNA DUYURU
T.C. BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞININ 26.10.2018 TARİHLİ E.337 SAYILI KARARI İLE, YOKARIDA RESMİ GÖRÜLEN 4703 SAYILI KANUN’UN 5/3 VE 11/2. MADDELERİ UYARINCA, GÜVENSİZLİK NEDENİYLE TOPLATILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR. ELLERİNDE SÖZ KONUSU ÜRÜNÜ BULUNDURANLARIN, BEDEL İADESİ VEYA ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN, AŞAĞIDAKİ TOPLATMA MERKEZİ İLE İLETİŞİME GEÇMELERİ VE ÜRÜNÜ İADE ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.
 

X

ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

  • ?